Zirkonyum Kaplama

26 Ekim 2019 by Denta Malatya0
images.jpg

Zirkonyum diş nedir ?

Zirkonyum diş, metale alerjisi olan, ışık geçirgenliği sayesinde yapısal olarak şeffaf görünümlü, uygulanması kolay ve çok kullanışlı bir diş türüdür.

Zirkonyum dişin avantajları nelerdir ?

Zirkonyum dişin avantajları, metal destekli kaplamalara oranla kişiye çok daha doğal bir görünüm kazandırır. Dayanıklıdır. Zirkonyum diş, ışık geçirgenliğinden ötürü estetik olarak daha doğal ve mat görünümün kaybolarak kişide daha doğal bir diş görünümü kazandırır.

Bu sayede zirkonyum dişten yana karar kılan hastaların memnuniyet oranları yüksektir.

Zirkonyum dişler zamanla renk değişikliği yapmazlar. Renkleri ilk günkü gibi sabit kalır. Çay, kahve ve sigara kullanımlarından doğabilecek leke oluşumundan etkilenmezler.

Zirkonyum pahalı mıdır ?

Başlangıçta metal yapılı porselenlere göre biraz daha pahalıdır ancak dayanıklılığı, estetik görünümü ile doğal bir yapıda oluşu (doku dostu materyaldir) nedeni ile iler ki dönemlerde metal yapılı porselenlere göre daha ucuza gelmektedir. Üstelik vücut sağlığı açısından da daha avantajlıdır.

Zirkonyum dişlerin sıcak soğuk hassasiyeti var mıdır?

Zirkonyum Oksitin ısı yalıtıcı özelliği olduğu için hastada sıcak-soğuk hassasiyeti oluşturmaz.

İşlem ne kadar sürer ?

Hastanın diş etlerinin sorunsuz olduğu düşünüldüğünde yaklaşık bir haftalık bir tedavi işlemidir. Doktor ve hastanın memnuniyetine göre provalar eklenebilir.

İLETİŞİM

Bizi en iyi yapan sizlersiniz. Yıllar içinde kazandığımız tecrübelerimiz ve sizin görüşleriniz sayesinde bu noktaya geldik.


ADRES

Hamidiye Mahallesi
Emeksiz Caddesi No:75
Battalgazi/MALATYATELEFON / E POSTA

444 57 01
[email protected]BİZİ TAKİP ET

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en son kampanya ve güncellemelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.©2022 |Tüm Hakları Saklıdır. by Tayfa Creative