DİŞ TELİ TEDAVİSİ


Diş Teli Tedavisi

Çapraşık dişlerin hem sağlığınız için, hem de yaşam kalitesi bakımından düzeltilmesi gerekmektedir. Bu bir estetik ihtiyaç olabileceği gibi, ağız sağlığınızı ve yeme-içme-fırçalama alışkanlıklarınızı da yakından ilgilendirmektedir.

Çapraşık dişlerden ya da görüntüsü bozuk çenelerden dolayı oluşan estetik kusurların tedavisi ve fonksiyonun en iyi şekilde yeniden yerine getirilmesi amacıyla ortodontik tedaviler devreye girer. Yaygın olarak “tel tedavisi” olarak bilinen “ortodontik tedavi” işte tam böyle durumlarda uygulanabilir.

Ortodontik tedavi bana estetik dışında ne fayda sağlar?
Dişler daha kolay temizlenebilir ve plak birikintileri azalır, böylece daha etkin temizlik sağlanıp diş eti hastalığı oluşma riski azalır, estetik açıdan düzgün ve doğal bir görünüm kazandırır, hem dişler hem yüz profil ve cephe görünümleri düzelir,

Çene fonksiyonları daha etkin ve sağlıklı olur,çiğneme kaliteniz artar, çene ekleminde oluşabilecek ağrı, travma, disfonksiyon riskleri azalır, bazen protetik tedaviye gerek kalmaksızın sorunlar çözülürken bazı durumlarda ise protetik tedavi için mükemmel bir zemin hazırlar, konuşmanız düzelir.

Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilir mi?
Evet, Her yaşta uygulanabilir ancak bu durum ancak dişsel çapraşıklıklarda mümkün olmaktadır, iskeletsel bir problemler mümkün olduğunca erken yaşlardan başlanarak puberte (ergenlik) öncesinde çözümlenmelidir. Hastanın yaşı sadece hareketin ve tedavinin süresini etkiler. Erişkinlerde artık kalıcı hale gelen iskeletsel bozukluklar ise ortognatik cerrahi uygulamalara gereksinim oluşturabilir.

Çocuklar için Ortodontik tedavinin ideal zamanı nedir?
Amerikan Ortodontistler Derneği çocukların 10 yaşından önce ortodontik gözleme girmesini tavsiye eder. Ancak bu tedavinin çok erken başlatılacağı anlamına gelmez ama bütün kalıcı dişler çıkana kadar beklenilmemelidir. çünkü çocuklarda iskeletsel problemlere erken yaşlarda müdahale etmek gerekirken, sadece dişlerin düzensizlik gösterdiği durumlarda tedavi için zaman vardır.

Yetişkinlerde de ortodontik tedavi yapılır mı?
Evet, günümüz imkanlarıyla bu mümkün, bu sayede her yaşta düzgün dişlere kavuşabilirsiniz. Anomali (bozukluk) sadece dişleri ilgilendiriyorsa hemen hemen her yaşta yapılabilir, ancak iskeletsel kökenli bir maloklüzyon söz konusu ise bu aşamada ortognatik cerrahi devreye girer.


İLETİŞİM

Bizi en iyi yapan sizlersiniz. Yıllar içinde kazandığımız tecrübelerimiz ve sizin görüşleriniz sayesinde bu noktaya geldik.


ADRES

Hamidiye Mahallesi
Emeksiz Caddesi No:75
Battalgazi/MALATYATELEFON / E POSTA

444 57 01
[email protected]BİZİ TAKİP ET

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en son kampanya ve güncellemelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.©2022 |Tüm Hakları Saklıdır. by Tayfa Creative