Hamilelik Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı

27 Ekim 2019 by Denta Malatya0
images-1-1.jpg

Hamilelikte, vücudunuzda pek çok değişiklik meydana gelirken, dişlerinizin de bu durumdan etkilenmesi kaçınılmazdır. Bilindiği üzere, var olan ağız ve diş sorunlarınızın tedavisinde çok düşük dozlarda da olsa panoramik röntgenler ile RVG adı verilen tek dişin durumuna yönelik röntgen çekimleri yapılmaktadır. Bunlara ek olarak, dolgular, kanal içinde kullanılan ilaçlar ve duruma göre implant uygulamaları, vücut dışından yapılan müdahaleler anlamına gelmektedir.

Hamilelik planlanıyorsa, bu sürecin öncesinde bir diş hekimine başvurulmasında büyük yarar vardır. Ağız içine mevcut olan sorunlara ait tedavilerin hamilelikten önce tamamlanması, anne adayının hamilelik döneminde yaşaması muhtemel ağrı, sızlama ve hassasiyet şikayetlerini büyük ölçüde azaltacak ve herhangi bir girişimsel işlem sonucu ortaya çıkabilecek enfeksiyon riskini en aza indirgeyecektir. Hamileliğin ilk üç ayının bebeğin gelişimi için kilit rol oynadığı düşünüldüğünde, enfeksiyona karşı önlem almanın önemi ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle diş hekimi ziyareti ile genel muayene, diş taşı temizliği, gerekiyorsa dolguların yapılması gerekmektedir.


CEVAP BIRAKIN


İLETİŞİM

Bizi en iyi yapan sizlersiniz. Yıllar içinde kazandığımız tecrübelerimiz ve sizin görüşleriniz sayesinde bu noktaya geldik.


ADRES

Hamidiye Mahallesi
Emeksiz Caddesi No:75
Battalgazi/MALATYATELEFON / E POSTA

444 57 01
[email protected]BİZİ TAKİP ET

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en son kampanya ve güncellemelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.©2022 |Tüm Hakları Saklıdır. by Tayfa Creative