Yoksa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize Hala Gelmediniz Mi ?

Blog

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; diş hekimliğinin, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan önemli bir branştır. Ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı, kişiye özel ideal gülüşü sağlık ve doğallık ile yenilemektir. Önemli olan tıbbi kurallar dahilinde size yakışan estetik gülüş ifadesini oluşturmaktır. Dişlerimiz asıl işlevlerinin yanı sıra (çiğneme, konuşma vb.)estetik açıdan toplumdaki özgüvenimizi de fazlasıyla etkiler.

Gülüşümüz insanlarla iletişimimizde çok önemli bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Yapılan araştırmalar gülüşüne güvenen bir bireyin sosyal, iş ve günlük hayatında diğer bireylere oranla çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir. Dişlerimiz gülüşümüzü, gülüşümüz de enerjimizi yansıtır. Güzel bir gülümseme kişisel özgüven demektir. Diş hekimliğinde bununla ilgilenen bilim dalına ‘estetik diş hekimliği ’ adı verilir. Estetik diş hekimliği Malatya merkez lokasyonunda bulunan Dentamalatya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde uzman hekimlerimizin profesyonel tecrübeleri ile estetik diş hekimliğini en iyi şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

İçinde bulunduğumuz yüzyıl insanlığın yararına bir çok buluşu beraberinde getirdi. Diş hekimliği alanındada bir çok yeni buluş sayesinde tedaviler daha estetik ve sorunsuz hale geldi. Cad-cam teknolojisiyle birlikte bilgisayar destekli diş hekimliği uygulamaları rutin tedavilerde kullanılmaya başlandı.

Eskiden neredeyse alternatifsiz olan Amalgam dolgulara alternatif olarak kompozit esaslı ışınla sertleşen dolgular estetikle beraber dayanıklılık kazandı. Titanyumun implant üretiminde kullanılmaya başlaması ve yüzey özelliklerine dair gelişmeler gibi diş implantı alanında bir çok gelişme yaşandı.

Zirkonyumun dişhekimliği alanında da kullanılmaya başlanması, estetiğin yanında dayanıklılığı da bir arada sağladı ve bunun gibi bir çok teknolojik yenilik ile birlikte diş hekimliğinde estetik anlayışı ve endikasyonlarda yeni bir boyut kazandı. Özetle bilim ve teknolojinin diş hekimliği alanına getirdiği yenilikler, sanat ile birleşerek estetik diş hekimliği anlayışını oluşturdu.

Estetik beklentinin yüksek olduğu özellikle ön gruptaki ve gülme hattında görünen dişlerde metal alt yapı içeren porselenler her zaman beklentileri karşılayamaz. Bu amaçla geliştirilen estetik uygulamalardan bazıları şunlardır.

Estetik diş hekimliği ile ilgili bir kaç ana başlık :

Lamine Diş (Laminate vener)

Zirkonyum Diş (zirkonyum, zirkonyum kaplama ve kron)

Full Porselen Kron ( Porselen jaket kron )

Porselen dolgu – Porselen lamine, ışınlı dolgu,

Diş beyazlatma

Diş Eti Şekillendirme – Pembe estetik – Diş eti estetiği

20 lik diş çekimi