Gülüş Tasarımı

27 Ekim 2019 by Denta Malatya0
images-3.jpg

İnsanların ruh halini yansıttığı, mutlu olduğu anlarda duygularını ifade ettiği en önemli göstergelerdendir gülümseme. Ancak ne yazık ki gülme konusunda herkes o kadar cesaretli değil. Dişlerde oluşan yapı bozukluğu nedeni ile, kimileri özgürce kahkaha atamamanın sıkıntısını yaşıyor. Kimileri bulunduğu ortamda yapılan esprilere gülüşü ile renk katarken, bu konuda sıkıntısı olanlar ellerini ağzına kapatarak bu duruma eşlik ederler. Gelişen teknoloji ve dijital sistemler ile uygulanan gülüş tasarımı sayesinde mükemmel gülüşe ulaşmak artık çok kolay.

Harika bir gülümsemeye sahip olmak için

İnsanın yüzüne farklı bir güzellik katan gülümsemeye sahip olmak için, diş yapısının ve sıralanışının intizamlı olması gerekir. Üst üste çakışan dişler gülümsemenize mani olan görüntüler ortaya çıkarır. Hoş bir gülümseme için üstte bulunan dişlerin ön plana çıkarılması ve diğer dişlere göre daha belirgin olması gerekir. Dudaklar ve diş etinin birbiri ile uyumlu olması, diş sıralanışının yüz ile uyumlu olması gerekir. Dişlerin boy uzunluğu, diş eti özellikleri dikkate alınması gereken unsurlar arasında yer alır.

Gülüş tasarımında yüz şekli oldukça önemlidir. Çünkü dişler, yüz ve gülümseme üçü bir arada tablo gibidir. Bu bütünlüğün en güzel şekilde ortaya çıkması için yüz şekli ve diş yapısının ahenk içerisinde olması gerekir.

Gülüş tasarımında neler yapılır?

  • Diş beyazlatma uygulaması ile diş tonu açılabilir. Tedavisi gerçekleştirilen kişiler yeme içme alışkanlıklarına özen göstererek bu beyazlığı 1 yıl kadar koruyabilir.
  • Estetik bir gülüş için porselen laminalar dişlerin üzerine yapıştırılır
  • Ortodontik tedavi ile porselen braketler uygulanarak çapraşık diş yapıları düzenlenebilir.
  • İmplant tedavisi ile ağızda yer alan eksik dişlerin tamamlanması sağlanır ve estetik bir görünüm sağlanr.
  • Sağlıklı beyaz ve ışıltılı gülüş için hasta ve hekim tarafından birlikte karar verilir. Bilgisayar üzerinden gülüş tasarımı simülasyon programı ile kişiye özel tasarım yapılır.

Gülüş tasarımı analizi sırasında cinsiyet yaş yüzün sınırları,gülüş genişliği önemli ipuçlarıdır. Diş hekimlerinin tedaviyi sanata dönüştürdüğü gülüş tasarımı ile zirkon kaplamalar, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması, dudak şekillendirilmeleri yapılır. Dişlerin rengi açılırken, çatlak ve kırıklar düzeltilir, dişlerin kapanışı düzeltilerek harika gülüşlere ulaşılması sağlanır.

İLETİŞİM

Bizi en iyi yapan sizlersiniz. Yıllar içinde kazandığımız tecrübelerimiz ve sizin görüşleriniz sayesinde bu noktaya geldik.


ADRES

Hamidiye Mahallesi
Emeksiz Caddesi No:75
Battalgazi/MALATYATELEFON / E POSTA

444 57 01
[email protected]BİZİ TAKİP ET

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en son kampanya ve güncellemelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.©2022 |Tüm Hakları Saklıdır. by Tayfa Creative